Account

Je bent momenteel nog niet ingelogd.

Inloggen
  • Persoonlijke bezorgservice 30 km rond Herzele
  • Gratis bezorging vanaf €150,00
  • Gratis afhaling
  • Klaar binnen 36 uur
Hoeve-De-Bronne

Sinds juni 2025 wordt er geen hennepbier meer gebrouwen.

Het bleek moeilijk te combineren met de andere activiteiten op de hoeve, waardoor dit verhaal voorlopig tot een einde kwam.


Hoe het allemaal begon...

In een rustig uithoekje van Herzele vind je de alleenstaande vierkantshoeve “De Bronne” van Mathieu en Inge. Op hun boerderij verbouwen ze hennep, voornamelijk voor isolatie in ecologische en duurzame woningen. Daarnaast fokken ze vee en telen ze zelf het gras voor hun dieren. Ze planten erwten, telen aardappelen en bouwden de schuur van de hoeve om tot een mooie vakantiewoning.

Voor hun eigen evenementen wilden ze graag een bier met hennep, maar ze vonden niets op de markt dat echt aansloot bij wat ze zochten. Daarom ontwikkelden ze, in samenwerking met De Hoevebrouwers uit Zottegem, hun eigen hennepbier.

“De bloemetjes zijn altijd het beste stuk van de plant
en precies dat wordt gebruikt voor de productie van het bier.”

Mathieu Hendrickx