Eind 2025 liet Pieter van Ale with Attitude weten dat hij gestopt is met de verdeling van de Spartacus bieren. Op dat moment was er geen sprake van een overnemer en sindsdien is er geen nieuwe start van het assortiment bieren bekend.
Daarmee eindigt het verhaal van Spartacus blond, amber en dubbel, maar ik kijk met veel waardering terug op het mooie verhaal achter de Spartacus bieren en de mensen die ze mee vorm hebben gegeven.
Ale with Attitude was de onderneming van Pieter en Veerle. Beide zijn leerkracht en wilden daarnaast graag nog iets leuk doen in bijberoep. Pieter volgde een brouwopleiding in Gent, maar zelf brouwen is niet zo evident. Materiaal, installatie, plaats,… er komt veel bij kijken.
In juli hoorde Pieter van een gemeenschappelijk kennis dat de Geraardsbergse Spartacus bieren ter overname stonden. De oorspronkelijke brouwer, Patrick, ging verhuizen en wat kleiner wonen en was toe aan nieuwe en andere projecten. Daarom besloot hij zijn bieren over te laten.
Patrick had het brouwen destijds al doende geleerd, met veel vallen en opstaan. Maar op een zeker moment, ergens eind 2015, kwam er een blijver uit zijn brouwketels. Dat bier werd Spartacus gedoopt, vernoemd naar Fabian Cancellara die de bijnaam Spartacus kreeg omwille van zijn aanvallende rijstijl.
“Het is een hardrijder die aanvallend koerst en daar hou ik wel van. Zelf ben ik ook nog wielrenner geweest en ik combineer nu mijn passie voor de koers en interesse voor het bier in een eigen biertje dat ik Spartacus heb gedoopt”Pieter zag de overname van Patrick als een unieke kans om zichzelf te lanceren in de bierwereld. Met de droom om ooit een eigen bier op de markt te brengen, zag hij de overname als een goede leerschool. De Spartacus bieren werden gebrouwen bij Brouwerij De Graal in Brakel.
Spartacus verhuisde zo van Geraardsbergen naar Ninove, maar bleef door zijn geschiedenis verbonden met Geraardsbergen.